Вірус пташиного грипу спантеличив учених Індонезії

08 лютого 2013 р. За словами індонезійських учених і працівників сфери охорони здоров'я, «загадкове» поводження вірусу пташиного грипу, що спостерігається останнім часом, досить спантеличило фахівців. Нагадаємо, що пташиний грип в Індонезії вже забрал життя дев'яти чоловік цього року.

Як повідомляють влади країни, з 2005 року в Індонезії зафіксовані 126 випадків захворювання вірусом H5N1 серед людей, 103 з яких закінчилися летальним результатом. Усе жертви пташиного грипу 2013 року виявилися жителями Джакарти - столиці Індонезії - і її пригородів.

Представники міністерства сільського господарства повідомили ЗМІ про те, що фактори ризику зараження людини пташиним грипом дотепер невідомі. За словами Тьяхъяни Видъястути (Tjahjani Widjastuti), представника департаменту сільського господарства, всі проведені дослідження були зроблені в районі будинків потерпілих. Однак видимих результатів дані дослідження не принесли.

«У деяких випадках ми виявили, що вірусом була заражена домашній птах, а також питна вода, однак багато інших досліджень не показали нічого подібного, тобто вірус не був виявлений ніде на околицях будинків потерпілих», - говорить Видъястути. - «Це загнало у вчених глухий кут, тому що неможливо простежити фактори зараження вірусом пташиного грипу людини».

Звичайно, зараження людини походить від хворого птаха, відзначають фахівці. Однак поводження вірусу пташиного грипу в Індонезії вважається «загадковим» і «неясним», уважають учені. Для того щоб повною мірою вивчити поводження даного вірусу відносно людини, необхідне проведення детальних аналізів, які, однак, утруднені через недостачу безпечних лабораторних методів, що дозволяють вивчити природу вірусу.